گوشی Redmi Note 5 Pro چند روز پیش در هند معرفی شد. این در حالی است که طرفداران این گوشی به شدت منتظر معرفی این گوشی بوده اند زیرا Redmi Note 5 Pro، به عنوان جانشین واقعی Redmi Note 4X در نظر گرفته شده است.

در حالی که هنوز سیستم عامل این گوشی با اندرید 7.1.2 کار می‌کند اما طرفدارن این گوشی به دلیل مطلع بودن از دریافت اندرید 8 توسط این گوشی، از آن استقبال زیادی کرده اند.
طراحی بدون حاشیه در عین حال سخت افزاری قدرتمند باعث شده تا این گوشی در مدت زمان کمی بر سر زبان ها افتاده است. در طول یک تست انجام شده بر روی Redmi Note 5 Pro توسط سایت Gizchina در کنفرانس MWC 2018 ، این گوشی به راحتی Android 8.1.0 Oreo را اجرا کرده است.
Redmi-Note-5-Pro
چیزی که اهمیت دارد این است که  هر وسیله ای که با اندروید 8.0 و بالاتر عرضه می شود، باید سازگار با Project Treble باشد. اگر از پروژه treble بی اطلاع هستید، باید بگوییم که پروژه Treble یک شرط جدید از طرف گوگل است تا سرعت پردازش به روز رسانی های اندروید را که اغلب توسط OEM ها به تاخیر افتاده است، افزایش دهد.
پروژه Treble نشان دهنده یک مجموعه بی نهایت از امکانات برای جامعه سفارشی Rom است که شیائومی به راحتی می تواند از پروژه Treble عبور کند. از آنجایی که شما از یک نسخه قبلی اندروید به روزرسانی می کنید، افزودن سازگاری با نسخه بالاتر از آن نیازی نیست.
حضور این دستگاه در MWC 2018 سرآغاز برنامه های شرکت شیائومی برای گسترش عرضه این گوشی در سطح جهان است.
منبع: Gizchina